top of page
108.gif

З метою створення рівних умов для забезпечення реалізації права дитини на здобуття дошкільної освіти розпорядженням Маріупольської міської державної адміністрації запровадженний електронний запис дітей до закладів дошкільної освіти комунальної власності територіальної громади міста Маріуполя. 

Прийом дітей до ЗДО та запис до відповідної вікової групи здійснюється у порядку черговості електронного запису та відповідно до Положення про дошкільний навчальний заклад​​, затверджене постановою Кабінету Міністрів України та розпорядженням Маріупольської міської ради за sadok.bloqly.com/#/

 

Прийом дітей до закладу дошкільної освіти здійснюється керівником протягом календарного року на підставі: 

​   (ЗАКОН УКРАЇНИ від 06.04.2000 №1645-III "Про захист населення від інфекційних хвороб"

   Стаття 15. Запобігання інфекційним захворюванням у дитячих закладах

   Прийом дітей до виховних, навчальних, оздоровчих та інших дитячих закладів проводиться     за наявності відповідної довідки закладу охорони здоров'я, в якому дитина перебуває під       медичним наглядом. Довідка видається на підставі даних медичного огляду дитини, якщо     відсутні медичні протипоказання для її перебування у цьому закладі, а також якщо їй   проведено профілактичні щеплення згідно з календарем щеплень і вона не перебувала в   контакті з хворими на інфекційні хвороби або бактеріоносіями.)

  • довідки дільничного лікаря про епідеміологічне оточення;

  • свідоцтва про народження.

Для прийому дітей до закладу дошкільної освіти (групи) комбінованого типу додатково подається: 

  • висновок психолого-медико-педагогічної консультації, територіального лікувально-профілактичного закладу , 

  • направлення місцевого органу управління освітою.​​                             

  •     Територія обслуговання :

Мікрорайон закріплений за дошкільним закладом: Лівобережний район:

б-р Меотіди, 13/19, 15/20, 17, 19, 21/43, 24/26, 26, 28, 30/17, 32/18, 34, 36, 38, 40/41, 42, 44, 46,                 

вул. Московська, 15, 16, 22, 24, 26, 28, 30/18,

пр. Перемоги,  27, 31/17, 37, 39, 45, 47, 49, 51/32,  18/5, 24/19,  26, 28, 30, 32/42,

 вул. Волгодонська, 1/20, 3, 5, 7, 9, 11/11, 12, 15, 21, 23,

 вул. Азовстальска, 24,             

 вул. Володимирська, 20, 22, 24, 26, 28, 30, 

 вул. Пашковського: 1, 3, 7, 9/25, 11, 13, 15, 17, 19, 21/46, 8/1, 10,

 вул. М.-Маклая, 3, 5.

Матеріально - технічне забезпечення закладу

Комунальний дошкільний навчальний заклад «Ясла-садок №56 «Капітошка» розташований у типовій двоповерховій будівлі, за адресою пр. Перемоги, 35-А.

 Територія закладу має огорожу по всьому периметру. Кожна група має ігровий майданчик із тіньовими навісами та зеленими насадженнями. Навчальні й адміністративні приміщення мають привабливий та естетичний вигляд. Приміщення і територія дошкільного закладу відповідають санітарним нормам. Ділянка добре озеленена, що забезпечує оздоровлення та відпочинок дітей. Для виконання завдань розумового, екологічного та трудового розвитку дошкільнят облаштовано естетично оформлені квітники, висаджено дерева і кущі.

В дошкільному закладі є протипожежний інвентар, пожежний щит, достатня кількість вогнегасників. Обладнання та оснащення навчально-виховного процесу у дошкільному закладі здійснюється відповідно до Закону України "Про дошкільну освіту", Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів, Типового переліку обов'язкового обладнання навчально-наочних посібників та іграшок у дошкільних навчальних закладах, затвердженого наказом МОН України від 11.09.2002 року №509, методичних рекомендацій "Підбір і використання іграшок для дітей раннього віку у дошкільних навчальних закладах" від 17.03.2006 року № 1/9-153.

 В групових приміщеннях створені необхідні умови для належної організації життєдіяльності дітей. Групові приміщення повністю забезпечені твердим та м’яким інвентарем, відповідають санітарно-гігієнічним нормам та сучасним вимогам щодо естетичного оформлення та облаштування, достатній кількості миючих та дезінфікуючих засобів. Кожна група забезпечена постільною білизною, ковдрами, рушниками. В групових приміщеннях створені необхідні умови для належної організації життєдіяльності дітей. Групові приміщення повністю забезпечені твердим та м’яким інвентарем, відповідають санітарногігієнічним нормам та сучасним вимогам щодо естетичного оформлення та облаштування. У групах сучасне розвивальне та ігрове обладнання. До послуг дітей цікаві навчально-розвивальні посібники та іграшки, які розміщені в ігрових осередках і створюють умови для розвитку творчої та пізнавальної активності дошкільників. Обладнаний методичний кабінет. В музичній залі є сучасні технічні засоби навчання:  мультимедійний центр,музичний центр, магнітофон,бумбокс (переносний музичний аудиоцентр), дитячі музичні інструменти. Оскільки, окремого приміщення для занять з фізкультури в ДНЗ не передбачено, спортивні свята та розваги відбуваються у музичній залі, де є необхідний спортивний інвентар. Окрім того, у кожній групі створені та наповнені необхідним обладнанням та атрибутами для рухливих ігор центри рухової активності. Для задоволення потреб художньо-естетичного напрямку освітньої діяльності придбані різні види театру:  пальчиковий, тіньовий, настільний. Медичний кабінет оснащено відповідно до нормативно-правових документів. Харчоблок забезпечений необхідним кухонним посудом, технологічним та холодильним обладнанням, сучасними кухонними меблями. Педагоги мають можливість користуватися сучасними технічними засобами навчання: 2 комп’ютерами з підключенням до інтернет мережі, Wi-Fi, музичними колонками, ксероксом та сканерами. Матеріально-технічне забезпечення освітньої діяльності дошкільного навчального закладу на достатньому рівні. Фінансовогосподарська діяльність ДНЗ здійснюється відповідно до законодавчих та інших нормативно-правових актів на основі кошторису, який складається і затверджується відповідно до законодавства. Джерелами фінансування дошкільного навчального закладу є кошти: міського бюджету, у розмірі передбаченому нормативами фінансування, батьків або осіб, які їх заміняють, добровільні пожертвування і цільові внески фізичних і юридичних осіб. Бюджетні кошти та спонсорські надходження використовуються за призначенням забезпечений необхідним кухонним посудом, технологічним та холодильним обладнанням.

Умови доступності закладу для навчання осіб з особливими освітніми потребами:             

  Проблема навчання дітей з особливими потребами набуває широкої актуальності сьогодні. Освітній інклюзивний простір стає доступним для таких дітей, адже право на рівний доступ до якісної освіти та навчання за місцем проживання в умовах загальноосвітнього закладу – це право всіх дітей. Концепція інклюзивної освіти відображає одну з головних демократичних ідей – усі діти є цінними й активними членами суспільства. В нашому дошкільному закладі створені доступні умови для навчання дітей з особливими освітніми потребами.

Первинні прийоми «дитина-батьки», консультацій та заняття, направлені на підтримку дітей і дорослих, які мають логопедично-дефектологічні проблеми; консультації і заняття направленні на виправлення мовленнєвого дефекту, розвиток когнітивної, емоційної та сенсорних сфер дитини.

Медична сестра - здійснює медичну підтримку і контроль, консультує батьків щодо прийомів догляду, пов'язаних із здоров'ям малюка із особливими потребами.

Заняття проводять небайдужі і творчі педагоги із високим рівнем психологічної компетентності, адже покликання педагога (вони це розуміють) полягає у створенні умов для розвитку кожної дитини. Коли не має індивідуальних занять діти залучаються  до освітнього процесу відповідно вікових груп. 

 

 

 

ПАМ'ЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ.

 

 ПРОСИМО ВАС ДОТРИМУВАТИСЯ ТАКИХ ПРАВИЛ:

 

      1. Своєчасно приводити дитину до дошкільного закладу - відповідно до графіку роботи груп .

     2. Приводити в ДНЗ здорову дитину, повідомляти вихователя про її самопочуття вдома.

     3. Своєчасно повідомляти адміністрацію закладу про хворобу дитини та інші причини її відсутності в ДНЗ за телефоном:   0972178123 мед.сестра (Білязе Марина Сергіївна)

     4. Якщо під час ранкового прийому в ДНЗ у дитини виявлено ознаки хвороби, батьки зобов'язані звернутися до лікаря за консультацією або медичною допомогою.

    5. Батьки, або особи, що за їх дорученням приводять дитину в дошкільний заклад, мають передати дитину вихователю або тому працівникові ДНЗ, який приймає дітей в цей час. Неприпустимо відправляти дитину в дошкільний заклад саму, без супроводу дорослого. Увечері вихователь зобов'язаний передати дитину батькам або іншій особі, що прийшла за їх дорученням.

   6. Вам варто заздалегідь домовитися з вихователем щодо осіб, яким Ви доручаєте забрати дитину з дошкільного закладу.

Таке доручення оформляється ПИСЬМОВО.

   7. Вихователь не має права віддавати дітей з дошкільного закладу

     НЕПОВНОЛІТНІМ ДІТЯМ , БАТЬКАМ У НЕТВЕРЕЗОМУ СТАНІ.

 

МИ ПРАЦЮЄМО ДЛЯ ВАШИХ ДІТЕЙ !

 

ЧЕКАЄМО НА ВАС У НАШОМУ САДОЧКУ !

 

107.gif

Як створити передумови для щастя дітей

Існує безліч способів виховання щасливих, гармонійних і врівноважених дітей, але є кілька найважливіших порад, на які варто звернути особливу увагу. Далі у статті пропонуються десять підтверджених науковими дослідженнями порад про правильне виховання – від створення веселої атмосфери в родині до необхідності відпускати дітей у доросле життя.

Смійтеся! Жарти допомагають

Розслабтесь! Дослідження підтверджують, що коли ви жартуєте з малюком ясельного віку, це налаштовує його на соціальний успіх. Коли батьки жартують, бавляться і прикидаються, вони озброюють маленьких дітей інструментами для розвитку творчого мислення, вміння заводити друзів і протистояти стресам. Тому не соромтеся грати роль блазня – діти будуть вам тільки вдячні і зараз, і через роки.

Будьте позитивними

У цьому немає нічого дивного: батьки, які проявляють негативні емоції у ставленні до немовлят або грубо поводяться з ними, ризикують виростити агресивних вихованців дитсадка. Це погано, тому що агресивна поведінка дитини у віці п'яти років призводить до агресії в подальшому (дорослому) житті, навіть у ставленні до майбутніх романтичних партнерів. Тому як тільки ви зрозумієте, що перебуваєте в циклі «злий батько – сердита дитина – ще більш злий батько», відразу ж спробуйте розірвати це хибне коло. Це зменшить кількість ваших проблем у довгостроковій перспективі.

Виховуйте в дітей співчуття до самих себе

Не секрет, що батьки відчувають почуття провини, це їх внутрішня й досить складна робота над самими собою, проте остерігайтесь, щоб вона не набула небезпечних форм й не відбилась на дітях! Дослідження доводять, що співчуття до самого себе – це життєво важлива навичка, яка допомагає людям зберігати життєздатність у будь-яких обставинах. Самоспівчуття полягає в самоусвідомленні, здатності контролювати власні думки й емоції, не захоплюючись ними й не пригнічуючи їх, а також в людяності, емпатії, співчутті до страждань інших людей і доброму ставленні до самого себе – визнанні власних труднощів і рішучості боротися з ними. Батьки можуть стати милосердними до самих себе, наприклад, тоді, коли вони справляються із труднощами при вихованні дітей. Так вони подадуть приклад самоспівчуття.

Відпускайте дітей

Коли діти вилітають із гнізда, дослідження радять не утримувати їх. Студент-першокурсник, батьки якого нависають над ним і постійно втручаються в його життя, швидше за все, стане тривожним, сором'язливим і менш відкритим до нових вражень, на відміну від його однолітків з більш спокійними мамами й татами. Це не означає, що коли вашому сину виповниться сімнадцять-вісімнадцять років, ви повинні просто забути про нього, але якщо ви вирішите сперечатись із професорами й викладачами своєї дитини з приводу її оцінок, вам, швидше за все, слід кинути це й відступити.

Дбайте про свій шлюб

Не дозволяйте вашим взаєминам з чоловіком відійти на другий план після народження дитини. Згідно з дослідженнями, нестабільність у сім'ї, наприклад, загроза розлучення батьківу той період, коли дитина ще у віці немовляти, може призвести до проблем зі сном у малюка в ясельному віці. Дослідження виявили: якщо сімейні неприємності відбуваються, коли малюку дев'ять місяців, вони призводять до проблем зі сном у дитини у віці півтора року. Отже, проблеми в родині приводять до стресу, а стрес стає причиною проблем зі сном. Звісно, не лише зі сном.

Слідкуйте за своїм психологічним і психічним здоров'ям

Якщо вам здається, що ви перебуваєте у стані депресії, зверніться по допомогу – заради самого себе й заради вашої дитини. Дослідження показує, що для матерів у стані депресії виховання дітей стає немов постійна боротьба; вони часто слабо реагують навіть на плач своєї маленької дитини. Негативний стиль виховання депресивних матерів може також сприяти підвищенню рівня стресу в їхніх дітей. За даними дослідження, діти, яких виховували матері в такому стані, легше піддавалися стресам у дошкільному віці. Результати досліджень здаються похмурими, але самі дослідники налаштовані оптимістично: позитивного стилю виховання можна навчитися, навіть якщо мама або тато борються із власними проблемами психічного здоров'я.

Мами, проявляйте доброту до своїх синів

Згідно з дослідженнями, близькі стосунки з матір'ю допомагають запобігати неконтрольованим емоційним спалахам у хлопчиків. Як визначили дослідження, теплі, близькі стосунки з мамою важливі для запобігання поведінкових проблем у синів навіть більше, ніж у дочок. Результати досліджень підкреслюють необхідність «безпечної близькості» між дітьми й батьками, при якій мами й тата є для дітей «безпечною зоною», перш ніж ті вийдуть у великий світ.

Зв'язок з мамою в дитинстві допомагає розвивати більш теплі романтичні стосунки. Це було доведено ще одним дослідженням, яке також продемонструвало, що близькі стосунки з матір'ю в ранньому підлітковому віці (у чотирнадцять років) сприяли розвитку більш якісних романтичних взаємин у молодому віці. Взаємини між батьками й дітьми надзвичайно важливі, вони допомагають розвинути здатність людини будувати успішні стосунки в дорослому віці, адже батьки – це наш приклад для наслідування. Тому якщо діти не відчувають близькості з батьками, вони навряд чи винесуть щось позитивне й корисне з цих взаємин.

Не переймайтесь із приводу помірних проявів зухвалості

Поведінка підлітків, які сперечаються з батьками, може суттєво дратувати, але їх аргументація свідчить про здатність протистояти сильному тиску однолітків поза домом. Інакше кажучи, автономія вдома сприяє автономії серед друзів.

Однак не варто хвилюватись: дослідження не знайшли підтверджень того факту, що діти повинні розвивати певне протистояння з батьками. Насправді, тісний зв'язок між підлітками й матерями також свідчить про меншу міру поступливості дитини тиску однолітків. Підлітки повинні практикувати вміння постояти за себе, але вони також потребують підтримки своїх батьків.

Не прагніть до досконалості

Ніхто не досконалий, тому не картайте себе недосяжними стандартами успіху у вихованні дітей. За даними дослідження, молоді батьки, які вважають, що суспільство очікує від них досконалості, частіше відчувають стрес і менш упевнені у своїх батьківських навичках. Воно й не дивно! Намагайтесь не звертати уваги на тиск інших людей, і ви станете більш спокійними батьками.

Останнє, але не менш важливе, – знайте особливості своїх дітей

Кожний думає, що він знає кращий спосіб виховання дитини. Але виявляється, що не існує універсальних методів виховання, які підходили б усім і кожному. Дослідження показують, що насправді діти, чиї батьки приводять свій стиль виховання у відповідність з індивідуальними особливостями особистості дитини, відчувають удвічі менше тривог і депресій, ніж їх однолітки з більш суворими батьками. З одного боку, деяким дітям, особливо тим, кому важко керувати своїми емоціями, може знадобитись додаткова допомога мами й тата. З іншого – батьки можуть мимоволі нашкодити добре пристосованим до життя дітям своєю надмірною опікою. Важливо втручатись тоді, коли дитині це дійсно необхідно

ДО УВАГИ УЧАСНИКІВ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ!

У випадках виявлення порушення прав здобувачів освіти, педагогічних працівників, батьків здобувачів освіти, мешканці області можуть звернутись до управління Державної служби якості освіти у Донецькій області.

Відповідну кореспонденцію щодо питань і пропозицій із забезпечення якості освіти та освітньої діяльності, а також інші питання, що належать до компетенції управління Служби громадяни можуть надсилати на електронну пошту управління: donetsk@sqe.gov.ua

 

Координати управління Державної служби якості освіти у Донецькій області

Поштова адреса: 84116, місто Слов'янськ, вулиця Батюка, 19

Телефон: (097) 673 77 91

Офіційна сторінка у Facebook: https://www.facebook.com/SQE.Donetsk.UA

YouTube-канал: https://www.youtube.com/channel/UC9y4fFf93Gy66Z_c5bVfg4g

Сайт Служби: www.sqe.gov.ua

 

#ЗмінюємоОсвітуРазом

#ДержавнаСлужбаЯкостіОсвітиУкраїни

Як повідомити про порушення прав.png
bottom of page